Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 19 гостей та відсутні користувачі

   

Головна

Адвокат Лариса Жук допомогла стягнути додаткові витрати на навчання дитини клієнтки Ужгородського місцевого центру

Деталі

na navch    У 2018 році до Ужгородського місцевого центру з надання допомоги звернувся гр. С. у справі щодо стягнення аліментів. Згідно виданого доручення Ужгородського місцевого центру з надання БВПД від 12.07.2018р. адвокат Жук Л.Б. надавала безоплатну правову допомогу клієнту в суді першої інстанції.

    Лариса Жук звернулася до Ужгородського міськрайонного суду із позовною заявою в інтересах гр. І., в якій просить стягнути з гр. І. на користь гр. С. додаткові витрати на сина М. в сумі 20 000 гривень. Свої вимоги мотивувала тим, що з 30 грудня 1999 року сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, який 19 січня 2015 року, рішенням Ужгородського міськрайонного суду було розірвано. Від даного шлюбу вони мають спільну дитину М., яка з дня розірвання шлюбу і по сьогоднішній день проживає з гр. С. та знаходиться на її утриманні. 01.09.2017 року син М. вступив на денну платну форму навчання за освітнім ступенем бакалавр до Східно-Європейського Слов'янського університету. Оплата за семестр в університеті становить 5000 грн. На сьогоднішній день син М. навчається на другому курсі в університеті, фактично нею було внесено оплату за три семестри, що становить 15 тисяч 685 грн. На підставі Договору, укладеного між університетом та гр. С., передбачуваними витратами є сума 24 315 грн., разом ця сума складає 40 000 грн., і відповідно, на кожного з батьків припадає половина даної суми, що становить 20 000 грн.
    Зважаючи на те, що відповідач в добровільному порядку не має наміру компенсувати додаткові витрати на дитину, позивач змушена звернутись до суду із даним позовом та просити суд стягнути з гр. І. на користь гр. М додаткові витрати, на сина М. у розмірі 20 000 грн.
    Відповідно до ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно (ст. 185 СК України).
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
    Враховуючи, що позивач довела наявність особливих обставин в розумінні ст. 185 СК України, які зумовлюють необхідність участі батька у додаткових витратах на дитину, що складає половину понесених нею витрат на дитину в сумі 15 685 гривень, передбачуваними витратами на підставі Договору є сума 24 315 грн., разом ця сума складає 40 000 грн., відповідно до кожного з батьків, а тому позовні вимоги суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
    Ужгородський міськрайонний суд, відповідно до норм права та обставин, встановлені судом, задовольнив позивні вимого позивача.

    За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним контакт-номером 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

 

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1774747
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1296
1749
6461
1697537
25550
57333
1774747
Ваш IP: 173.245.54.58
Время: 2019-12-12 20:05:04
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua