Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Головна

Інформуємо дітей про їхні права, а батьків - про відповідальність

Деталі

inform 3    У понеділок, 3 червня, святкування Міжнародного дня захисту дітей в Ужгороді продовжилося завдяки зусиллям працівників бібліотеки-філії № 2 Ужгородської МЦБС, які влаштували для малечі справжнє святкове дійство.

    У програмі заходу була концертно-розважальна програма, конкурс малюнка на асфальті, шахово-шашковий турнір, спортивні ігри та розваги, майстер-класи та… морозиво. Та діти не лише розважалися, але ще й навчалися важливим правилам життя: представники ЗОО Червоного хреста навчали діток, як надавати першу невідкладну допомогу та як рятувати життя людини, а об’єднана команда Закарпатської юстиції та системи БПД розповідали малечі про їхні права та інформували куди звертатися у разі їх порушення.

61666654 2175289685873840 6304943460029825024 n

inform 1

inform 2


    Фахівці Регіонального центру з надання БВПД та управління юстиції проводили інформування дітей щодо їхніх прав в ігровій формі. Діти залюбки розмальовували карти «Права дитини», слухали інформацію про свої права та отримали буклети «Правові орієнтири для кожної дитини».

inform 4
    Корисною для їхніх батьків стала інформація про реалізацію проекту «Я маю право!», «СтопБулінг!» та «Відповідальне батьківство!». Зокрема, молоді мами дізналися про те, як скористатися податковою знижкою на навчання та розвиток дитини, послугою "Муніципальна няня", соціальною допомогою батькам, які доглядають за важкохворими дітьми тощо.
Соціальна програма «Муніципальна няня» діє в Україні з 1 січня. Скориставшись нею, батьки можуть відшкодовувати частину зарплати няні, яка доглядає дітей до трьох років.  Розмір компенсації становить 1 626 гривень на місяць – це прожитковий мінімум на дітей віком до шести років.
    Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, яка може надавати послуги няні, з якою укладено угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Тобто це няня, яка надає послуги відповідно до договору, декларує свої доходи та платить податки.
    Право на «муніципальну няню» мають батьки або опікуни дітей до трьох років, які уклали офіційну угоду з нянею. Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави. Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати та відпустку з догляду за дитиною. Також залишаються інші соціальні пільги та виплати, які отримує родина.
    Щоб скористатися послугою, потрібно самостійно знайти няню та укласти у письмовій формі договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. У договорі щодо догляду за дитиною є низка важливих умов, яких потрібно дотримуватись при підписанні. Тому при оформленні таких документів краще звертатися до юристів.
    Упродовж місяця після підписання договору батьки повинні прийти до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (УСЗН) за місцем проживання та подати перелік документів:
    • паспорт (оригінал та копія з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації)
    • ідентифікаційний код (копія та оригінал)
    • свідоцтво про народження дитини (копія та оригінал)
    • опікуни надають рішення про встановлення опіки (копія та оригінал)
    • договір, укладений з нянею (копія та оригінал)
   • документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка тощо)
    • заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня» (зразок заяви надають у відділенні УСЗН)
    • заява про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку (зразок заяви надають у відділенні УСЗН)
    Документи розглядають протягом десяти робочих днів, потім погоджують виплату компенсації або відмовляють. Про рішення повідомляють упродовж трьох робочих днів після його ухвалення.
    Щоб отримати компенсацію, батькам чи опікунам щомісяця до 5 числа потрібно надавати в УЗСН докази оплати послуг няні. Виплати проводяться щомісяця на рахунок, вказаний у пакеті документів.Якщо цього не зробити або надіслати чеки пізніше – держава не буде виплачувати компенсацію «муніципальної няні» за поточний місяць. Виплати продовжаться із наступного місяця, якщо батьки вчасно подадуть документи, що підтверджують оплату послуг.
    Компенсацію виплачують на той період, на який було укладено договір із муніципальною нянею. Якщо договір розривають достроково, батьки зобов’язані повідомити про це у відділення УСЗН протягом одного робочого дня.
    Виплата компенсації також припиняється у разі переїзду батьків або якщо няня завершує свою діяльність.
   Потрібна правова допомога - звертайтесь до фахівців найближчих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним контакт-номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1774815
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1364
1749
6529
1697537
25618
57333
1774815
Ваш IP: 172.68.238.35
Время: 2019-12-12 20:51:55
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua