Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

   

Головна

Як вирішити проблему документування осіб без громадянства, радилися на Закарпатті

mizhvid 7    У четвер, 23 травня, на Мукачівщині відбулася Міжвідомча нарада "Документування ОБГ та осіб під ризиком без громадянства", організована УВКБ ООН в Україні та виконавчим партнером "Регіон карпат NEEKA". 

    У нараді взяли участь представник Уповноваженого ВРУ з питань дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина, начальник управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Мін’юсту Ірина Дубиківська, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олена Сінчук, директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець, начальник ГТУЮ Євген Когутич, директор ГО «Регіон Карпат» «Neeka» Альберт Пірчак, керівники та фахівці Ужгородського та Мукачівського центрів правової допомоги, відділів ДРАЦС області, представники міграційної служби, ромських громадських організацій та ін.

mizhvid 6
    Як зазначали фахівці, в Україні немає достовірних даних про точні цифри, потреби та умови життя ромів. За неофіційною статистикою, по всій країні можуть проживати спільноти від 200 до 400 тисяч ромів. Питання порушення прав людини, з якими вони стикаються, різняться, іноді істотно, в залежності від регіону. Ромське населення вважається найбільш вразливою групою меншин в Україні. Серед найбільших є проблема документування – відсутність свідоцтва про народження, документів, що посвідчують особу. неграмотність осіб ромської національності. Фахівці та експерти обмінялися досвідом у вирішенні цих проблем, окреслили коло питань, які потребують більшої координації зусиль у рамках реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.

mizhvid 5
    Про роботу центрів БВПД із забезпечення прав ромської нацменшини поінформували заступник директора Координаційного центру надання БПД Олена Сінчук та директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець. Фахівці зазначили, що згідно Закону про безоплатну правову допомогу, представники ромської національності, як і всі громадяни України, мають право на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу (у разі належності до визначеної законодавчо категорії), проте у багатьох випадках фахівці центрів не можуть забезпечити їм захист інтересів у судах, перед державними органами тощо через відсутність у них документів. Виходить замкнене коло, розірвати яке можливо лише, прийнявши відповідні зміни до закону, за якими буде спрощено процедуру ідентифікації особи та отримання паспорта, свідоцтва про народження тощо. 

mizhvid 2

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1774903
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1452
1749
6617
1697537
25706
57333
1774903
Ваш IP: 172.69.62.41
Время: 2019-12-12 21:57:13
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua