Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 33 гостей та відсутні користувачі

   

Головна

Адвокат Микола Петрунь захистив інтереси клієнта у справі трудового характеру

Деталі

211048    У 2018 році до відділу «Великоберезнянське бюро правової допомоги» Ужгородського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась гр. М. з питанням надання їй безоплатної вторинної правової допомоги для здійснення представництва інтересів у справі трудового характеру та про доведення в судовому порядку - роботи в шкідливих умовах праці.
    Згідно виданого доручення Ужгородського місцевого центру з надання БВПД адвокат Петрунь М.М. надавав безоплатну правову допомогу клієнту в суді першої інстанції та апеляційної інстанції; провів зустрічі з клієнтом, вивчив обставини й матеріали справи, підготував клопотання, адвокатські запити, відповідь на відзив, заяву про уточнення позовних вимог, відзив на апеляційну скаргу, тобто забезпечив надання БВПД.


    Адвокат Петрунь М.М. звернувся до суду першої інстанції в інтересах гр. М. за позовом до публічного акціонерного товариства акціонерної фірми «Яворник», третьої особи - Перечинського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в закарпатській області про зобов`язання вчинити певні дії.
   Гр. М. працювала оздоблювальницею на підприємствах: Костринській мебельній фабриці Великоберезнянського комбінату, Костринському комбінаті кухонних меблів, Великоберезнянський МК, ВАТ АФ «Яворник», що підтверджено трудовою книжкою. ПАТ «Яворник» утворене із ВАТ АФ «Яворник», і являється правонаступником, вказаних вище підприємств, що підтверджується архівною довідкою. 18 вересня 2018 ПАТ АФ «Яворник» видав на довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Згідно довідки М. працювала повний робочий день на Костринській мебельній фабриці Великоберезнянського лісокомбінату, Костринському комбінаті кухонної мебелі, Великоберезнянський МК, ВАТ АФ «Яворник» за період з 1980р. по 1991р. і виконувала оздоблення виробів з деревини з застосуванням лако-фарбових матеріалів, що містять шкідливі речовини 3-го класу небезпеки. Згідно довідки ПАТ АФ «Яворник» дані за 1992 рік не збереглися. Через відсутність даних ПАТ АФ «Яворник» відмовився підтвердити пільговий стаж за 1992 рік.
    Адвокат Петрунь М.М. просив встановити факт, що гр. Майдич О.В. працювала повний робочий день на ВАТ АФ «Яворник» за період з 28.08.1980 по 14.05.1992р. та виконувала роботу з шкідливими умовами праці та просить зобов`язати відповідача видати уточнюючу довідку про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії. Також адвокатом було підготовано та подано до суду заяву про уточнення позовних вимог та визнати дії ПАТ АФ «Яворник» по невидачі М. уточнюючої довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пільгової пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній та по відкликанню довідки ПАТ АФ «Яворник» - неправомірними.
    Рішенням Великоберезнянського районного суду від 16.04.2018р.позов - про зобов`язання вчинити певні дії задоволено та встановлено факт роботи Майдич О.В. в період з 28.08.1980 по 14.05.1992р., протягом якого виконувала оздоблення виробів з деревини із застосуванням лакофарбових матеріалів, що містять шкідливі речовини. Відповідачем ПАТ АФ «Яворник» подано апеляційну скаргу на рішення Великоберезнянського районного суду. Адвокатом Петрунь М.М. подано до Апеляційного суду Закарпатської області апеляційну відзив на апеляційну скаргу. У відзиві вказується на необґрунтованість апеляційної скарги, та просить скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, посилається на доводи, якими мотивувався змінений позов.
    Суд дійшов висновку, що у заповненні довідок були технічні упущення з боку роботодавця. Правова позиція роботодавця не враховує та ґрунтується на невірному тлумаченні норм чинного законодавства, змісту прав і обов`язків працівника і роботодавця та обсягу своєї відповідальності у спірних правовідносинах.
   Постановою Апеляційного суду Закарпатської області від 23.07.2018р. апеляційну скаргу ПАТ АФ «Яворник» залишено без задоволення, а рішення Великоберезнянського районного суду від 16.04.2018 - без змін.

   
   
   

career

   

logo openeurope

   
OnLine
   
   
   
   
OnLine
   
   

ya mayou pravo

   
   

uspishni practiky

   
   

До нас завітало відвідувачів -  

1148174
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1583
2746
12037
1065826
34705
55616
1148174
Ваш IP: 162.158.78.65
Время: 2019-02-16 18:00:54
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua