Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

   

Головна

Про успіхи в захисті прав краян йшлося під час прес-конференції, приуроченої до 2 річниці створення бюро правової допомоги на Закарпатті

Деталі

pres konf1    У понеділок, 3 вересня, під час прес-конференції представники ЗМІ та громадськості мали можливість дізнатися про те, чого вдалося досягнути фахівцям бюро правової допомоги на Закарпатті за два роки їхньої діяльності. У заході взяли участь директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець, начальник Головного територіального управління юстиції Євген Когутич, директори місцевих центрів та начальник Перечинського бюро правової допомоги Тетяна Кость.

    Як зазначив Василь Попадинець, 1 вересня виповнилося два роки, відколи в Закарпатській області запрацювали 13 бюро правової допомоги. Бюро правової допомоги – всеукраїнська мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, що дає більше можливостей для людей, особливо для мешканців віддалених районів, реалізувати та захистити свої права. Всього в Україні у малих містах та селищах діє 432 бюро правової допомоги. Звернувшись до них, або до одного з місцевих центрів з надання БВПД, можна отримати безоплатно як первинну (юридичні консультації, написання заяв окрім процесуального характеру тощо), так і вторинну (представництво інтересів у судах, перед органами державної влади тощо за рахунок держави) правову допомогу.
    За два роки діяльності фахівцями бюро, що діють в області, зареєстровано 15099 звернень громадян, під час розгляду яких було надано правові консультації. У 1034 випадках громадяни звернулись за вторинною правовою допомогою. Представництво інтересів 194 громадян у суді та перед іншими органами державної влади здійснювали штатні юристи бюро, представництво інтересів 840 клієнтів здійснювали адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.
    Фахівці бюро здійснюють виїзди у найвіддаленіші громади, консультують у рамках роботи дистанційних та мобільних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги. Зокрема, за два роки проведено 411 прийомів громадян на базі мобільних пунктів доступу до БПД та спільно з працівниками місцевих центрів забезпечено роботу 66 дистанційних пунктів прийому громадян.

pres konf2
    Важливим напрямком роботи бюро правової допомоги є правопросвітництво з метою посилення правової спроможності територіальних громад України та підвищення правової грамотності населення у рамках реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!».
    Євген Когутич наголосив, що реалізація даного проекту здійснюється спільно з органами юстиції Закарпатської області. Так, упродовж 8 місяців 2018 року, працівниками органів юстиції проведено понад 700 різноманітних правоосвітніх заходів, в тому числі - 57 виїздів у віддалені населені пункти області з метою надання безоплатної правової допомоги їх мешканцям. Заходами охоплено майже 34 тисячі громадян. Співпраця Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з бюро правової допомоги також здійснюється у сфері легалізації громадських формувань, яка полягає в консультуванні громадян та наданні їм взірців документів, розроблених ГТУЮ для подання на державну реєстрацію громадських організацій. Крім того, фахівці бюро консультують громадян за нашими інформаційними матеріалами (буклетами) з питань діяльності органів ДРАЦС, державної реєстрації бізнесу та нерухомості. Працівники бюро залучаються до консультування громадян у ході виїздів членів регіональної міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.
    Детальніше про роботу бюро, які знаходяться у юрисдикції Мукачівського, Хустського та Ужгородського місцевих центрів поінформували їхні керівники. На завершення, керівники місцевих центрів з надання БВПД розповіли присутнім про успішні справи в практиці роботи бюро, які завершилися відновленням порушених чи оспорюваних прав та інтересів громадян.

   
   
   

career

   

logo openeurope

   
OnLine
   
   
   
   
OnLine
   
   

ya mayou pravo

   
   

uspishni practiky

   
   

До нас завітало відвідувачів -  

1148061
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1470
2746
11924
1065826
34592
55616
1148061
Ваш IP: 162.158.78.239
Время: 2019-02-16 17:15:13
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua