Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 43 гостей та відсутні користувачі

   

Головна

Форум-театр в Ужгороді зібрався на захист права голосу внутрішніх переселенців

Деталі

forum    У середу, 27 грудня, в обласному центрі Закарпаття громадські активісти зібралися, аби у незвичному форматі форум-театру привернути увагу суспільства до проблеми, з якою стикаються чи не всі вимушені переселенці, - позбавленням їх права голосу у місцевих виборах.

    Захід організований  у партнерстві  Активної громади Закарпаття,  Благодійного фонду «Центр громадських ініціатив», ГО «Закарпаття-Донбас», ініціативної групи «Кірпічка», Карпатською агенцією прав людини «Вестед» Ужгородської міської організації Спілки жінок України, радника Мінсоцполітики з питань ВПО на Закарпатті. До участі долучилися внутрішні переселенці, представники Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області та Ужгородського місцевого центру, небайдужі ужгородці.
    У рамках форум-театру «актори» зіграли мініатюру, головними дійовими особами якої стали  представник від реєстру виборців, переселенець, який звертається до чиновника, намагаючись відстояти своє право на участь у місцевих виборах, місцевий мешканець, який ненавидить «данєцких», народний депутат, заробітчанин. Попри всі намагання домогтись справедливості, чиновник відмовляє переселенцю у праві голосу, посилаючись на відсутність у нього місцевої прописки.  
    Цим театралізованим дійством організатори продемонстрували ситуацію, в якій опиняються внутрішні переселенці, яких фактично на законодавчому рівні позбавляють права голосу. Як зазначила радник Мінсоцполітики України з питань ВПО у Закарпатській області Анжела Бабкіна, чи не єдиним вирішенням проблеми є прийняття законопроекту 6240, який пропонує для нових мешканців громад (трудових мігрантів, внутрішньо переміщених осіб, інших мобільних груп населення) зміну виборчої адреси без зміни реєстрації в паспорті та обрання  місцевої влади за місцем фактичного проживання.

forum theatre
    Учасники зустрічі наголошували на важливості об’єднання зусиль громадських організацій та громадськості загалом аби змусити депутатів проголосувати за цей важливий законопроект та домовились консолідувати зусилля та ініціювати відповідне звернення від громадських організацій Закарпаття до народних обранців.

forum 1
    У рамках заходу начальник відділу комунікації та забезпечення доступу до публічної інформації Регіонального центру з надання БВПД Оксана Дудаш та начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами НБППД Ужгородського місцевого центру Марія Рішко поінформували присутніх про можливість та порядок отримання ВПО безоплатної правової допомоги, а також  розповіли про реалізацію Всеукраїнського проекту «Я маю право!» та надали учасникам форум-театру буклети консультативного характеру.

   
   
   

career

   

logo openeurope

   
OnLine
   
   
   
   
OnLine
   
   

ya mayou pravo

   
   

uspishni practiky

   
   

До нас завітало відвідувачів -  

1090001
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
691
4146
13312
1011768
32148
38998
1090001
Ваш IP: 172.69.68.213
Время: 2019-01-19 08:05:26
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua