Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 45 гостей та відсутні користувачі

   

Головна

Реформи: що нового впроваджують в органах Мін’юсту цього року

IMG 20160315 111953    15 березня в Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція “Реформування територіальних органів юстиції та системи надання безоплатної правової допомоги, вдосконалення системи он-лайн послуг”. На ній ішлося про нововведення у роботі органів юстиції – ті, що вже запустили і ті, що ще плануються.

    Руслана Натуркач, начальник Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, розповіла про зміни в роботі органів Мін’юсту, які вже відбулися. Наприклад, поруч із державними реєстраторами (посадовими особами, які від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), реєструвати нерухоме майно та бізнес тепер можуть нотаріуси та акредитовані суб’єкти господарювання. Крім того, наразі бізнес можна зареєструвати будь-де на території України, а нерухоме майно – на території області.

    Також запровадили і систему онлайн-послуг Міністерства юстиції України. Так, як розповів перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Іван Алмашіу кабінеті електронних послуг на сайті Мін’юсту можна самостійно, зі свого комп’ютера, отримати доступ до:

  • Багатьох державних реєстрів (реєстру прав на нерухоме майно, електронного реєстру апостилів та інші);
  • Державної реєстрації актів цивільного стану;
  • Реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців;
  • Єдиного реєстру та системи електронної звітності арбітражних керуючих;
  • Інформаційних систем;
  • Єдиного державного реєстру судових рішень, інформації щодо стану судового розгляду, сплати судового збору онлайн тощо;
  • Замовити електронний цифровий підпис та інше.

IMG 20160315 111832

    Ще одне нововведення, над яким уже працюють в Мін’юсті, та яке запровадять із 1 липня 2016 року по всій Україні – бюро правової допомоги. Як розповів директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Василь Попадинець, згідно з Планом реформування органів юстиції, а також відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2016 року, на базі усіх районних та міських управлінь юстиції будуть утворені такі бюро.

    У новостворених бюро громадянам надаватимуть безоплатну правову допомогу – первинну (юридичні роз’яснення та консультації) та вторинну (адвоката за рахунок держави для соціально незахищених верств населення). Таку роботу уже проводять у місцевих центрах, які на Закарпатті знаходяться в УжгородіМукачеві та Хусті. Але бюро будуть створені у кожному районі, що значно розширить доступ громадян до правової допомоги. Крім того, тут же, у бюро, закарпатці, які не мають доступу до Інтернету, зможуть скористатися перевагами згадуваних онлайн-послуг – працівник бюро допоможе отримати ту чи іншу довідку, подати заяву тощо.

     «Стара система роботи вже віджила себе, і ми мусимо йти в ногу з часом. Звісно, є люди, які ще не мають доступу до Інтернету і не можуть вільно користуватися онлайн-сервісами Мін’юсту. Разом з тим, значна частина громадян не хоче стояти в черзі і залежати від якогось чиновника, щоб отримати довідку чи подати заяву в РАЦС. Тому ми постійно запроваджуємо щось нове, аби приймати виклики сучасності», - зазначила Руслана Натуркач.

   
   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
   
OnLine
   
   
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1542964
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1884
2407
8563
1465991
47586
59907
1542964
Ваш IP: 162.158.78.179
Время: 2019-08-22 17:00:15
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua