Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

До уваги учасників АТО: як отримати правову допомогу безоплатно

Деталі

 

Які документи потрібно подати до місцевого центру?


    Відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації надання БВПД ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до звернення у місцеві центри з надання безоплатної правової допомоги додають:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

- ідентифікаційний код;

- посвідчення встановленого взірця.

    Документами, що посвідчують статус, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», є:

а) «Посвідчення учасника бойових дій»

б) «Посвідчення інваліда війни»

в) «Посвідчення учасника війни»

г) «Посвідчення члена сім’ї загиблого»

 

На які правові послуги має право учасник АТО?


   Пункт 9 частини першої статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" передбачає, що право на БВПД мають ветерани  війни  (учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни) та особи,  на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої ст. 13 Закону України "Про безоплатну правову допомогу", стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом.
    У статті 13 цього Закону уточняється, що БВПД  надається на такі правові послуги як:

1) захист;

2) здійснення  представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу,  в судах, інших державних  органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру стосовно питань, пов’язаних з соціальним захистом даної категорії осіб.

 

     Щодо питань, пов’язаних із соціальним захистом, то мова йде, приміром, про захист своїх трудових прав (це гарантія збереження місця роботи на час проходження військової служби), виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, відстоювання прав на пільгову знижку за користування житлом, на безоплатний проїзд у транспорті і т.д. 

     До слова, ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Закону Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від плати за оформлення документів, юридичні консультації, а також від судових витрат, пов'язаних з розглядом питань щодо їх соціального захисту.

 

    ДОВІДКОВО. Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» едакція Закону від 05.07.2015 р.), категоріями осіб, яких відносять до учасників АТО та членів їх родин, є:

  1) особи - учасники бойових дій, що брали участь в АТО (пункти 19 та 20 статті 6);

  2) особи - інваліди війни, що брали участь в АТО (пункти 11, 12, 13 та 14 статті 7);

  3) особи, які належать до учасників війни (пункт 13 статті 13);

  4) особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  (стаття 10).

 

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1759693
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
902
1761
8647
1684469
10496
57333
1759693
Ваш IP: 162.158.107.140
Время: 2019-12-06 13:28:04
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua