Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 46 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Фахівець Іршавського бюро правової допомоги допоміг клієнтці отримати легітимне свідоцтво про народження дитини, яка народилася на окупованій території України

Деталі

    Згідно чинного законодавства – реєстрація новонародженої дитини повинна здійснюватися в межах місяця після народження. У випадку реєстрації дитини в термін від одного місяця до одного року, батьки можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності. Однак через рік після народження дитини процедура державної реєстрації народження взагалі відсутня. 
    Як з’ясувалося, дитина заявниці була народжена на тимчасово окупованій території у місті Сімферополь, де окупаційна влада видала їй свідоцтво про народження дитини. Однак державні органи на території України не визнають документів, наданих державними органами на території, непідконтрольній Україні. Так як свідоцтво про народження, видане на тимчасово окупованій території, є недійсним, то заявниця в майбутньому не змогла б записати дитину до дитячого садочка, стати на облік у лікарні, виготовити закордонний паспорт дитині тощо. Свідоцтво про народження є основним документом до отримання паспорта громадянина України, що засвідчує його особу, без якого також було б неможливо його виготовити.
    Після підготовки всіх необхідних документів, начальник Іршавського бюро правової допомоги Роман Мешко подав до суду заяву про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території. В результаті розгляду справи судом було винесене позитивне рішення, яке дало змогу здійснити державну реєстрацію народження дитини, після чого пані Вероніка отримала легітимне свідоцтво про народження дитини та безперешкодно розпочала виготовлення закордонного паспорту своїй дитині. 


За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих місцевих центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті!

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1678555
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1546
2000
5348
1602581
53226
63127
1678555
Ваш IP: 172.68.10.71
Время: 2019-10-23 18:01:33
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua