Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Начальник відділу представництва Хустського місцевого центру допоміг дитині – круглій сироті захистити своє право на спадкове майно

Деталі

    Під час прийому у Нижньобистрівській сільраді до фахівців звернулися неповнолітня дитина-сирота Діана Росоха та її родичка-опікун Росоха М.В., які поскаржилися, що дід, баба та батьки Діани повмирали, а дитина не може оформити право власності на спадкове майно – житловий будинок та земельну ділянку, які залишилися після смерті родичів, через відсутність документів на це майно та нестачу коштів на оплату послуг адвоката. Вони також побоювалися, що майном може заволодіти дядько дитини, який теж вважав себе спадкоємцем після смерті своїх батьків – діда та баби Діани.
   Фахівці надали сироті та її опікуну детальні консультації про те, які документи слід зібрати для захисту своїх прав у суді, та рекомендували звернутися до Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, юристи якого підготують позовну заяву до суду про визнання права власності дівчини на нерухоме майно в порядку спадкування за законом.
    Наказом директора центру від 17.10.2017 р. надати безоплатну вторинну правову допомогу та представляти інтереси Діани в суді було доручено начальнику відділу представництва Хустського МЦ Василю Рошинцю.
   Вивчаючи надані документи, останній виявив, що в рішенні виконкому № 9 Нижньобистрівської сільради від 24.11.1997 р. «Про передачу безкоштовно у приватну власність земельних ділянок громадянам» було вказано про передачу земельної ділянки площею 0,11 га Полянському Івану Юрійовичу (дідові Діани Росохи), а свідоцтво про смерть видано на ім’я Полянського Яноша Дьордьовича. Для позитивного вирішення справи про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом необхідно було спершу встановити юридичний факт, що згаданим рішенням виконкому безкоштовно передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,11 га Полянському Яношу Дьордьовичу.
    Наказом директора центру від 27.11.2017 р. надати Діані Росоха безоплатну вторинну правову допомогу та представляти її інтереси в суді було доручено начальнику відділу представництва Хустського МЦ Рошинцю В.А.
    На виконання цих наказів останній в інтересах дитини-сироти підготував до Хустського районного суду заяву про встановлення юридичного факту та позовну заяву про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за законом.
    Рішенням Хустського районного суду від 11.01.2018 р. заяву Діани Росохи задоволено та визнано факт, що рішенням № 9 виконкому Нижньобистрівської сільради від 24.11.1997 «Про передачу безкоштовно у приватну власність земельних ділянок громадянам» передано у приватну власність земельну ділянку розміром 0,11 га Полянському Яношу Дьордьовичу. Іншим рішенням від 01.03.2018 визнано за Росохою Діаною Іванівною в порядку спадкування за законом після смерті Полянського Яноша Дьордьовича, який помер 19 травня 2010 року, право власності на житловий будинок № 498 в с.Противень Хустського району Закарпатської області та на земельну ділянку площею 0,11 га в урочищі «Противень» для обслуговування житлового будинку № 498 в с.Противень Хустського району та господарських будівель та ведення підсобного господарства.

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1856485
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
812
1643
9495
1781810
45648
61640
1856485
Ваш IP: 172.69.63.44
Время: 2020-01-26 11:24:35
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua