Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 27 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Про дотримання прав людини на Закарпатті йшлося під час круглого столу в ГУ Нацполіції

Деталі


    У заході взяли участь заступник начальника слідчого управління ГУНП області Володимир Пукман, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Тетяна Трильо, заступник директора Закарпатського регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Лариса Фучко, депутат Ужгородської міської ради, голова ГО «Об’єднання ромів Ужгорода».Мирослав Горват, представники ГО «Закарпаття – Донбас» Тетяна Решетилова та Закарпатського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Денис Сухотін.

    Як розповіла Тетяна Трильо, цьогоріч працівники Управління забезпечення прав людини Нацполіції здійснили 75 перевірок підрозділів поліції Закарпаття на предмет дотримання прав людини в роботі правоохоронців. Поліцейський омбудсмен зазначила, що все ще мають місце проблеми несвоєчасного повідомлення центрів безоплатної правової допомоги при затриманні осіб, проте у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року спостерігається позитивна динаміка. Час повідомлення працівниками відділків поліції зменшився зі 40 хвилин у 2016 році до 10-20 у 2017 році. 

police 1

    Про проблеми представників ромської національності розповів Мирослав Горват, зазначивши, що нині чи не найболючішою є документування ромів. Лише в Ужгороді за офіційними даними налічується 300 осіб без документів, а на Закарпатті – близько 3000 ромів. Також М.Горват наголосив, що в краї спостерігається тенденція дискримінації, ксенофобства, закликів до ворожнечі щодо ромської народності. Неприємно, що у ЗМІ часто зустрічаються інформації, де просто «циганізують» ромів, часом навіть звинувачуючи їх у злочинах, які вони не вчиняли. У суспільстві вже склався стереотип: якщо вкрав, то – ром. Але ж є статистика, за якою тільки 1,3% крадіжок скоєно представниками цієї національності. 
    Заступник директора Регіонального центру з надання БВПД Лариса Фучко поінформувала присутніх про діяльність системи БПД на Закарпатті, зазначивши, що за 11 місяців 2017 року до місцевих центрів та бюро правової допомоги вже звернулося 10 тисяч 300 осіб та видано 500 доручень адвокатам для представництва їхніх інтересів. Також фахівець зазначила, що працівники місцевих центрів докладають максимум зусиль, аби сприяти у документуванні ромів. Для успішного вирішення проблемних питань важлива співпраця громадських організацій, правоохоронних органів та державних установ. 

police 3
    Денис Сухотін порушив проблематичність отримання безоплатної вторинної правової допомоги інвалідами, адже законодавчо вони ніби й мають на неї право, проте часто їхній дохід трохи перевищує визначений за Законом.
    Учасники «круглого столу» прийняли рішення частіше проводити аналогічні зустрічі, принаймні один раз у квартал, аби оперативно вирішувати питання, що виникають.

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1779248
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1369
1492
10962
1697537
30051
57333
1779248
Ваш IP: 172.69.62.95
Время: 2019-12-15 19:42:49
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua