Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Про інтеграцію ВПО в територіальні громади говорили учасники круглого столу

Деталі

   Учасники круглого столу – представники Регіонального та Ужгородського, Мукачівського та Хустського центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного територіального управління юстиції, Міграційної служби України у Закарпатській області, Української Гельсінської спілки з прав людини, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, ГО «Закарпаття – Донбас» тощо -- обговорювали можливість удосконалення механізмів практичної взаємодії на Закарпатті державних та громадських організацій, які надають правову допомогу ВПО, практичні аспекти застосування законодавства по ВПО в контексті інтеграції у територіальні громади, проблемні питання, які виникають у роботі, та пошук шляхів їх вирішення.

  3
  Відкриваючи захід, А.Бабкіна наголосила на важливості інтеграції внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади краю після їхньої адаптації до нового середовища. Директор Регіонального центру з надання ВБПД Василь Попадинець навів статистику звернень внутрішніх переселенців до центрів з надання безоплатної допомоги, зазначивши, що з січня 2017 року ВПО отримали право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги з усіх питань. З початку цього року до центрів вже звернулися 33 особи, які підпадають цю категорію. Директор Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайло Давиденко поінформував, що наразі є 8 справ, де адвокати надають захист внутрішнім переселенцям за рахунок держави. Серед основних питань, з якими звертаються такі особи, переважають: невиплата соціальної допомоги, житлові, розірвання шлюбу, стягнення аліментів, встановлення факту народження тощо.

  6
    Учасники круглого порушили питання про труднощі, з якими доводиться стикатися внутрішньо переміщеним особами при отриманні паспорта, статусу постраждалого від воєнного конфлікту, соціального житла, ідентифікації особи, відсутність права голосу на місцевих виборах тощо.  
    Упродовж заходу йшлося й про питання моральної та матеріальної компенсації за завдану шкоду внутрішньо переміщеним особам у майбутньому. Для цього, як наголосив виконавчий директор ГО "Закарпатська громада" Борис Кондратюк, нині важливо документувати злочини. У рамках засідання присутні обговорили й проблемні питання, які виникають під час взаємодії з правоохоронними органами. 

photo 2

general ph

  Підсумовуючи засідання, учасники зустрічі домовилися промоніторити проблемні питання щодо ВПО та на наступній зустрічі узагальнити пропозиції щодо шляхів їх уникнення в подальшому та підготувати на розгляд відповідних державних установ.

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1843993
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
2029
1610
8674
1769447
33156
61640
1843993
Ваш IP: 108.162.229.15
Время: 2020-01-17 21:19:09
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua