Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Розірвання шлюбу за позовною заявою

Деталі

    Зокрема, громадянці Н. фахівець надала правову консультацію з питання розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя. Так, згідно ст.110 Сімейного кодексу позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини. Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою. Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка, як батька дитини, виключено з актового запису про народження дитини. Опікун має право пред’явити позов про розірвання шлюбу, якщо цього вимагають інтереси того з подружжя, хто визнаний недієздатним.
    Що потрібно зазначити в заяві про розлучення?
    У позові вказується, коли і де був зареєстрований шлюб, чи є від шлюбу діти, їхній вік, чи досягнуто між подружжям угоду про їх виховання та утримання, мотиви розірвання шлюбу, чи пред’являються подружжям інші вимоги, які можуть бути розглянуті в процесі розірвання шлюбу. До заяви про розлучення повинні додаватися копія свідоцтва про народження дитини, документи про заробіток та інші джерела доходів подружжя, інші необхідні документи.
    В органи суду подаються такі документи:
    позовна заява у 2-х примірниках;
    копія паспорта позивача;
    копія свідоцтва про народження неповнолітньої дитини;
    свідоцтво про шлюб;
    квитанція про сплату судового збору;
    інші необхідні документи.
   Провадження у справі відкривається судом на підставі позовної заяви, поданої одним з подружжя у встановленому порядку. Позов про розірвання шлюбу подається позивачем (одним з подружжя) у загальному порядку до місцевого суду за місцем проживання або перебування відповідача (другого з подружжя). Однак, у разі, якщо на утриманні позивача є малолітні або неповнолітні діти або якщо позивач не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача, позов також може подаватися за зареєстрованим місцем проживання або перебування позивача.     За домовленістю між подружжям справа може розглядатися у суді за зареєстрованим місцем проживання або перебування будь-кого з них.
    Нагадуємо, Виноградівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою м.Виноградів, пл..Миру,3, каб.115, тел.2-64-56
   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1732591
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1532
1981
7400
1656944
40727
66439
1732591
Ваш IP: 172.69.63.150
Время: 2019-11-21 21:29:43
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua