Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 16 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Призначення пенсії по інвалідності: консультація фахівця

Деталі

    Під час прийому за правовими консультаціями звернулося четверо громадян з питаннями щодо процедури зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства на ведення садівництва, припинення діяльності комунального підприємства, порядку визначення розміру аліментів на утримання малолітньої дитини та можливості зменшення розміру аліментів, внесення до Е-декларації відомостей про доходи члена сім’ї декларанта, а також щодо порядку призначення пенсії по інвалідності, пільги та соціальні гарантій для осіб з інвалідністю різних груп. Усім були надані роз’яснення з порушених питань. Зокрема, щодо призначення пенсії по інвалідності, пільг та соціальних гарантій для людей з особливими потребами працівник бюро надала наступну консультацію. 
    Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» призначаються пенсії по інвалідності внаслідок: загального захворювання; каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства.
    Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи. Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону тобто від одного до 14 років – залежно від віку та групи інвалідності.
    Щоб пенсія по інвалідності була призначена від дня встановлення інвалідності, заяву на її призначення слід подати до управління Пенсійного фонду не пізніше трьох місяців із дня встановлення інвалідності. Залежно від групи, пенсія по інвалідності призначається в таких розмірах: Інвалідам І групи – 100% пенсії за віком; Інвалідам ІІ групи – 90% пенсії за віком; інвалідам ІІІ групи – 50% пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
    Якщо особа з інвалідністю не має достатньої кількості страхового стажу, вона може звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення допомоги за нормами Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам».
Державна політика соціального захисту інвалідів здійснюється відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року N 875-XII, норми якого визначають перелік пільг, на які має право зазначена категорія осіб.
    Нагадуємо, що Перечинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 16 (кабінет 112). Контактний телефон: (03145) 2-34-57.
   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1674948
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1741
1854
1741
1602581
49619
63127
1674948
Ваш IP: 172.69.63.24
Время: 2019-10-21 23:13:05
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua