Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

   

Статті

Про особливості укладення договору дарування будинку консультують фахівці Перечинського бюро правової допомоги

Деталі

    Місцеві мешканці охоче звертались за юридичними консультаціями до фахівців, цікавились послугами, які можна отримати у бюро правової допомоги та місцевому центрі. Найактуальнішими були питання щодо порядку приватизації земельної ділянки; переліку документів для оформлення субсидії; оформлення права власності на нерухоме майно; порядок оформлення договору дарування. Присутнім було надано фахові консультації з порушених питань відповідно до чинного законодавства.  Зокрема, щодо укладення договору дарування будинку фахівці надали наступну консультацію.
    Особливості укладення договору дарування будинку
   Дарування або, як його прийнято називати, дарча, оформляється у вигляді нотаріально засвідченого договору дарування. Головною відмінністю договору дарування від інших договорів є його БЕЗОПЛАТНИЙ характер. У результаті укладення договору дарування ваше право власності припиняється, і виникає право власності у Обдаровуваного, у свою чергу, Обдаровуваний не здійснює у Ваших інтересах будь-які дії.
    Оскільки договір дарування – це безоплатний договір, то ви не можете зобов'язати обдаровуваного вчинити на вашу користь будь-які дії: майнові або немайнові.
    При здійсненні договору дарування будинку не варто забувати про земельну ділянку, на якій розташований сам будинок. Якщо земельна ділянка приватизована і належить власнику будинку, то треба переоформляти право власності будинку одночасно з переоформленням права власності на земельну ділянку. Тобто, окрім договору дарування будинку, треба ще оформляти і договір дарування земельної ділянки.
    Земельна ділянка може бути передана власнику будинку в тимчасове користування з комунальної власності. У подібному випадку в договорі дарування будинку описується ця земельна ділянка, вказується її кадастровий номер, і укладати окремий договір дарування земельної ділянки не треба.
    Нині нотаріус, засвідчуючи договір дарування будинку, одночасно обов'язково в Державному реєстрі речових прав самостійно реєструє на нового власника право власності. Тобто, Обдаровуваний стає вже у нотаріуса повноправним власником будинку, і немає необхідності вам додатково реєструвати своє право власності в будь-яких інших органах.
    При посвідченні договору дарування нотаріус ретельно перевіряє усі документи, подані для укладення договору, наявність арештів і заборон на відчуження будинку, що фігурує в договорі, дійсність довіреності (якщо договір укладається представником).
    Слід вказати, що при укладенні договору дарування, в якому сторонами виступають члени сім'ї першого ступеня спорідненості (згідно із законом до них відносяться батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) дохід, отриманий як подарунок, підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою. При оформленні договору дарування в інтересах інших осіб розмір податку складатиме 5%.
    Необхідно пам'ятати, що для укладення договору дарування до нотаріуса звертаються як Дарувальник, так і Обдаровуваний, їх особиста присутність є обов'язковою умовою для нотаріального посвідчення договору.
    Документи, необхідні для оформлення договору дарування будинку в Україні:
    1. Паспорти і реєстраційні номери облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) сторін договору, для неповнолітнього - свідоцтво про народження.
    2. Документи, що підтверджують право власності будинку (свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договори купівлі-продажу/дарування/міни, довічного утримання  й інші).
    3. Якщо у будинку прописані неповнолітні особи або вони виступатимуть сторонами договору, то на укладення договору потрібний дозвіл опікунського органу (якщо сторона договору – неповнолітня особа, то потрібна ще згода батьків на підписання нею договору).
    4. Довідка про кількість прописаних осіб у будинку.
    5. Звіт про експертну грошову оцінку будинку.
    6. Витяг з Державного земельного кадастру відносно земельної ділянки, на якій розташований будинок.
    7. Якщо нерухоме майно було придбане в шлюбі або дарувальник в даний момент перебуває в шлюбі, в обов'язковому порядку потрібна згода подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про розірвання шлюбу.
    8. Якщо договір укладатиметься від вашого імені представником за довіреністю, то потрібна така довіреність, паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше згадуваний як ІПН) повіреного.
    Нагадуємо, що Перечинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Перечин, пл. Народна, 16 (кабінет 112). Контактний телефон: (03145) 2-34-57.
   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1853988
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1426
1338
6998
1781810
43151
61640
1853988
Ваш IP: 162.158.78.65
Время: 2020-01-24 23:16:57
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua