Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 32 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

В яких випадках можна отримати виплати по лікарняному, якщо захворіла дитина

Деталі

    Допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною виплачується, якщо дитина ще не досягла 14 років.
    Але слід пам’ятати, що законодавством передбачено також виплата цієї допомоги по догляду за хворим членом сім’ї, і, відповідно, якщо вашій дитині більше 14 років, ви матимете можливість отримати ці виплати. Водночас строк такого лікарняного, а відповідно і розмір виплат буде значно меншим.
    Хто має право на отримання цих виплат?
    Лікарняний видається лікуючим лікарем  одному  із  працюючих членів  сім’ї  або  іншій  працюючій  особі,  що фактично здійснює догляд. Зрозуміло, що це має бути офіційне працевлаштування для того, щоб мати статус застрахованої особи.
    На який строк може бути виписаний лікарняний?
    Для  догляду за хворою дитиною віком до 14 років лікарняний видається  на  період,  впродовж якого дитина  потребує догляду, але не більше 14 календарних днів.
    Після 14 днів лікарняний вже не виписується, а видається медична довідка (ф. № 138/0), яка є підставою для того, щоб отримати на роботі відпустку без збереження зарплати.
    Водночас, якщо дитина до 6 років потребує стаціонарного лікування дітей (тобто в лікарні),  то матері чи батьку таки видається лікарняний на весь період перебування в стаціонарі разом із дитиною.
    Якщо вашій дитині від 6 до 14 років, то лікарняний видається  на період,  коли,  за висновком відповідної лікарської комісії, дитина потребує індивідуального догляду. Коротше кажучи, цей строк може бути в цьому випадку не до кінця перебування дитини у лікарні, а лише до того часу, поки комісія визначить доцільним індивідуальний догляд.
    Також, якщо ваша дитина має статус постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС, то лікарняний видається на весь період її хвороби, включаючи санаторно-курортне лікування.
    Якщо говорити про дітей, які старші 14 років то лікарняний можна отримати на термін до 3 днів. У виключних випадках цей строк може бути подовжено до 7 днів.
    Що робити якщо в сім’ї хворіє декілька дітей ?
    Якщо  в  сім’ї хворіють двоє або більше дітей одночасно, то для догляду за ними видається один лікарняний. У разі   виникнення  захворювання  у  дітей  в  різний  час  лікарняний видається в кожному конкретному випадку окремо.
Якщо в період звільнення від роботи по медичній довідці (ф. № 138/0) за  хворою дитиною захворіла друга дитина, або виникло нове (не пов’язане з попереднім) захворювання у першої дитини,  то  довідка закривається і видається новий лікарняний.
   Чи видається лікарняний при хворобі дитини, якщо батько чи мама вже перебувають у відпустці?
    Якщо мати або батько,  які  доглядають  за хворою  дитиною,  перебувають  у  цей  час  у  щорічній (основній чи додатковій) відпустці у зв’язку з навчанням або творчій відпустці,  у  відпустці  для  догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,  відпустці  без  збереження  заробітної  плати,  то   лікарняний   видається  тільки з  дня коли ця людина повертається на роботу.
    Але законодавство також передбачає, що лікарняний видається працюючій особі, яка здійснює догляд  за  дитиною  віком до 3 років, дитиною-інвалідом віком  до 18 років у випадку пологів або хвороби матері на період, коли вона, за медичними висновками лікаря, не може здійснювати  догляд  за  дитиною,  а  також у випадку необхідності догляду за другою хворою дитиною.
    У яких випадках лікарняний не видається?
    — у випадку догляду за хворою дитиною в період щорічної (основної та  додаткової) відпусток,  відпустки  без  збереження заробітної плати,  частково оплачуваної відпустки для догляду за дитиною до 3 років;
    — у випадку догляду за здоровою дитиною на період карантину;
    — при догляді  за хворим, старшим 14 років, при стаціонарному лікуванні.

    Нагадуємо, що фахівці Іршавського бюро правової допомоги завжди готові надати безоплатну правову допомогу за адресою: м. Іршава, пл. Народна, 1, тел.: 095-35-40-479.

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1678762
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1753
2000
5555
1602581
53433
63127
1678762
Ваш IP: 162.158.78.245
Время: 2019-10-23 19:50:35
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua