Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Безоплатна правова допомога для учасників АТО, потерпілих у кримінальних провадженнях, а також біженців, - про це та інше читайте у підсумках тижня

Деталі

    Нагадаємо, що, згідно зі статтею 12 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасники АТО мають право на 22 соціальні пільги. Серед них, зокрема:

- безкоштовне виділення земельної ділянки;

- безкоштовне отримання житла;

- 75% плата за користування комунальними послугами;

- безоплатні лікарські засоби за рецептами лікарів, першочергове безплатне зубопротезування, безоплатно забезпечують санаторно-курортним лікуванням;

- користування після виходу на пенсію чи зміни місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи, а також на першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та першочергову госпіталізацію;

- на виплату допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю в розмірі 100% середньої заробітної плати.

Для того, аби отримати безоплатну правову допомогу, звертайтеся у Мукачівський місцевий центр за адресою: м.Мукачево, вул.Горького, 25. Які документи потрібні учаснику АТО для того, аби отримати адвоката за рахунок держави – дивіться тут.

photo 5

photo 6

В Хусті провели зустріч із ветеранами правоохоронних органів

     Із ветеранами правоохоронних органів Хустщини зустрілася директор Хустського місцевого центру з надання БВПД Наталія Дубчак. На зустрічі, що відбулася 31 березня, були присутні також і голова громадської організації «Об’єднання ветеранів правоохоронних органів Хустщини» Степан Попович та голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Сливка.

    Наталія Дубчак розповіла присутнім про можливість отримання безкоштовних консультацій, а також безоплатної вторинної правової допомоги для соціально незахищених категорій громадян. Отримати таку допомогу можна у Хустському місцевому центрі за адресою: м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 53а.

    Під час зустрічі ветерани правоохоронних органів отримали інформаційні буклети та календарі із зазначенням координат Хустського місцевого центру з надання БВПД.

photo 4

У Мукачеві громадянам Лівану та Сирії допомагають отримати статус біженця

    До  Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  звернулися громадянин Лівану і Сирії. Вони перебували в Україні нелегально, і звернулися до Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області, аби отримати статус біженця. Проте мігрантам у цьому відмовили, мотивуючи тим, що вони нібито пропустили строк оскарження.

    Як розповіли іноземці, повідомлення Головного управління ДМС України в Закарпатській області вони отримали аж 28 березня, хоча саме повідомлення датується 5 січня. З огляду на це, вони вважають, що строк звернення з адміністративним позовом до суду не було пропущено. Враховуючи особливість ситуації, коли діяти потрібно було швидко і рішуче (документи до суду необхідно було подати того ж дня до 16.00), Мукачівський місцевий центр, залучивши адвокатів Pro bono, надав мігрантам первинну і вторинну допомогу в повному обсязі.

photo 2

    Фахівці допомогли клієнтам скласти адміністративний позов, у якому мігранти просять скасувати рішення Державної міграційної служби України про відмову у визнанні їх біженцями або особою, яка потребує додаткового захисту, а також зобов’язати даний орган влади повторно розглянути заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Якщо стоїть вибір між бюрократичним ставленням до своєї роботи і прийняттям термінового рішення на користь клієнта, працівники Мукачівського місцевого центру завжди будуть на стороні клієнта. Кожний клієнт має піти від нас задоволеним і отримати максимальну і якісну правову допомогу.

    Про те, як біженцям отримати безоплатну правову допомогу, читайте тут.

Потерпілі та свідки у кримінальному провадженні теж мають право

на безоплатну вторинну правову допомогу

    Відповідно до плану роботи, директор Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Дубчак, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Марія Рішко, а тако головниц спеціаліст відділу організації надання БВПД та роботи з адвокатами Тетяна Попович проведели робочу зустріч з начальником слідчого відділу Хустського відділу поліції ГУ Національної поліції в Закарпатській області Олександром Капцошем та іншими працівниками відділу.

    Зокрема, фахівці місцевого центру роз'яснили порядок отримання безоплатної вторинної правової допомоги потерпілим і свідкам у кримінальному провадженні. Потерпілі та свідки у кримінальному провадження мають право на безоплатну вторинну правову допомогу у випадку, якщо вони підпадають під одну з категорій, що мають право на БВПД, а це:

- Малозабезпечені особи – ті, чий середньомісячний сукупний сімейний дохід нижчий за суму прожиткового мінімуму (наразі це – 1 330 грн на одну особу);

- Інваліди;

- Ветерани війни (учасники бойових дій, у т. ч. учасники АТО);

- Члени сімей загиблих у воєнних діях;

- Особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

- Діти-сироти, безпритульні діти, а також ті, хто позбавлений батьківського піклування;

- Іноземці, особи без громадянства та біженці, які перебувають під юрисдикцією України.

    На завершення учасникам робочої зустрічі роздано інформаційні буклети та календарі із зазначенням координат Хустського місцевого центру.

photo 1

photo 3

    Крім того, цього тижня у Великому Березному відкрили Центр правової інформації та консультацій, а також провели нараду із адвокатами.

    Нагадуємо, що отримати безкоштовну юридичну консультацію, а також, якщо ви належите до суб’єктів права на БВПД, і адвоката за рахунок держави, ви можете в одному із місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Закарпатті:

Ужгородський місцевий центр: 88017, м.Ужгород, вул.Загорська, 51

Мукачівський місцевий центр: 89600, м.Мукачево, вул.Горького, 25

Хустський місцевий центр: 90400, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 53а

    Також отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги – змін в законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу та інші – можна, зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1725864
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
673
2089
673
1656944
34000
66439
1725864
Ваш IP: 162.158.79.120
Время: 2019-11-18 08:15:03
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua