Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Як біженцям отримати безоплатну правову допомогу?

Деталі

    Як розповів Микола Миколайович, щороку до них звертається близько 100 осіб за отриманням статусу біженця, або додаткового та тимчасового захисту. Найчастіше це – громадяни Афганістану та Сомалі. Поки триває процес щодо надання статусу біженця, такі особи можуть перебувати у пунктах тимчасового розміщення біженців (розраховані на розміщення сімей, жінок, дітей без супроводу). Таких на Закарпатті є два: у Перечині (вул. Партизанська, 35) та в Мукачеві (вул. Мічуріна, 1). Також там тимчасово можуть бути і ті, хто вже отримав статус біженця або додатковий чи тимчасовий захист.

    Важливо знати, що не всі нелегальні мігранти є біженцями. Так, біженцями є лише ті, хто тікав зі своєї країни у зв’язку із війною, переслідуваннями, загрозою особистій безпеці та життю через етнічну, расову, національну, релігійну приналежність, а також належність до сексуальних меншин. Втім, ті мігранти, які нелегально виїхали у пошуку кращого життя (через погану економічну ситуацію), не є власне біженцями. У тому, «хто є хто», розбираються саме працівники Державної міграційної служби.

    Нагадаємо, що біженці є однією із категорій громадян, яка має право на безоплатну правову допомогу відповідно до ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

    Безоплатну первинну правову допомогу (тобто, юридичні консультації та роз’яснення) може отримати кожна особа, тобто громадяни України, іноземець, особи без громадянства, в тому числі - біженці, які перебувають під юрисдикцією України.

    Так, право на безоплатну вторинну правову допомогу (тобто адвоката за рахунок держави, який представлятиме інтереси людини у суді) мають особи, на яких поширюється дія Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" (до моменту прийняття рішення про надання статусу біженця та у разі, якщо особа оскаржує рішення щодо статусу біженця).

    Для того, аби звернутися за наданням безоплатної вторинної правової допомоги, потрібно подати:

  • Рішення про задоволення/відхилення/залишення без розгляду скарги на рішення органу міграційної служби про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;

  • У разі наявності – подати рішення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

    Із цими документами необхідно прийти до одного місцевих центрів з надання БВПД на Закарпатті:

    Ужгородський місцевий центр: 88017, м.Ужгород, вул.Загорська, 51

    Мукачівський місцевий центр: 89600, м.Мукачево, вул.Горького, 25

    Хустський місцевий центр: 90400, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 53а

   Також отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги – змін в законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу, актуальні адреси центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій Україні та інші – можна, зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1773651
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
200
1749
5365
1697537
24454
57333
1773651
Ваш IP: 172.68.65.61
Время: 2019-12-12 02:45:37
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua