Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 38 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

Мешканців села Кушниця найбільше турбують питання щодо приватизації землі

Деталі

    Під час прийому директор Мукачівського місцевого центру Костянтин Молнар, головний спеціаліст відділу попередньої роботи з клієнтами Марина Мочарко, заступник начальника відділу організації надання БВПД та роботи з адвокатами Юрій Азьома та начальник відділу взаємодії з суб’єктами з надання безоплатної первинної правової допомоги Мирослава Пилипчинець поспілкувалися із 5-ма мешканцями села, які звернулись для отримання юридичних консультацій. Найбільше жителів Кушниці цікавили питання щодо приватизації землі, порядку оформлення земельної ділянки, приватизації житлового будинку, спадкові, порядок оформлення договору дарування та інші.

Ev5oHgLn1Mo

    Зокрема, одним із найактуальніших питань було те, з якого моменту виникають зобов’язання з плати за землю при переході права власності на будівлю.

    Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. № 2768-III).

    Відповідне право оформляється згідно із Законом України № 1952-IV від 01.07.2004 р. «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

    Пункт 287.6 ст. 287 Податкового кодексу України зазначає, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

    Таким чином, особа, яка придбала будівлю, має сплачувати земельний податок на загальних підставах за земельну ділянку, на якій розташовано таку будівлю, з урахуванням прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

    Звертаємо увагу! Оскільки підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру, а орендної плати – договір оренди земельної ділянки, власнику будівлі, споруди (їх частин) необхідно оформити та зареєструвати ще й право користування земельною ділянкою.

    Нагадаємо, мешканці Мукачівського, Берегівського, Іршавського, Свалявського та Воловецького районів можуть звернутися до Мукачівського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м.Мукачево, вул.Горького, 25

    Також отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги – змін в законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу та інші – можна, зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Мирослава Пилипчинець,
начальник відділу взаємодії з суб’єктами з надання БППД,
за матеріалами Земельного порталу України

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1678555
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1546
2000
5348
1602581
53226
63127
1678555
Ваш IP: 172.68.10.71
Время: 2019-10-23 18:01:33
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua