Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

   

Статті

До уваги учасників АТО: як отримати правову допомогу безоплатно

Деталі

    Звертаємо увагу на один важливий момент: для отримання такої допомоги особа має надати відповідні документи, котрі посвідчують її статус.

Які документи потрібно надати до місцевого центру?

    Відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації надання БВПД ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до звернення у місцеві центри додають:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • ідентифікаційний код;
  • посвідчення встановленого зразка.

    Документами, що посвідчують статус, відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», є:

     а) Посвідчення учасника бойових дій;

     б) Посвідчення інваліда війни;

     в) Посвідчення учасника війни;

     г) Посвідчення члена сім’ї загиблого.

На які правові послуги має право учасник АТО?

    Пункт 9 частини першої статті 14 Закону «Про безоплатну правову допомогу» передбачає, що право на БВПД мають ветерани  війни  (учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни) та особи,  на яких поширюється дія Закону «Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту»  - на правові послуги, передбачені пунктами 1-3 частини другої ст. 13 Закону «Про безоплатну правову допомогу», стосовно питань, пов'язаних з їх соціальним захистом.

    У статті 13 цього Закону уточняється, що БВПД  надається на такі правові послуги
, як:

     1) захист;

    2) здійснення  представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу,  в судах, інших державних  органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

  3) складення документів процесуального характеру стосовно питань, пов’язаних з соціальним захистом даної категорії осіб.

    Щодо питань, пов’язаних із соціальним захистом, то йдеться, приміром, про захист своїх трудових прав (це гарантія збереження місця роботи на час проходження військової служби), виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, відстоювання прав на пільгову знижку за користування житлом, на безоплатний проїзд у транспорті і т.д.  

    До слова, ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», звільняються від плати за оформлення документів, юридичні консультації, а також від судових витрат, пов'язаних з розглядом питань щодо їх соціального захисту.

    ДОВІДКОВО. Відповідно до Закону України «Про  статус  ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту» (редакція Закону від 05.07.2015 р.),категоріями осіб, яких відносять до учасників АТО та членів їх родин, є:

    1) особи - учасник бойових дій, що брали участь в АТО (пункти 19 та 20 статті 6);

    2) особи - інваліди війни, що брали участь в АТО (пункти 11, 12, 13 та 14 статті 7);

    3) особи, які належать до учасників війни (пункт 13 статті 13);

   4) особи, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 10).

    Отримати безкоштовні юридичні консультації та адвоката за рахунок держави учасники АТО можуть, звернувшись до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Закарпатті:

  • Ужгородський місцевий центр: 88017, м.Ужгород, вул.Загорська, 51
  • Мукачівський місцевий центр: 89600, м.Мукачево, вул.Горького, 25
  • Хустський місцевий центр: 90400, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 53а

    Крім того, в Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви можете уточнити уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та інші питання щодо отримання такої допомоги. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

1674929
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
1722
1854
1722
1602581
49600
63127
1674929
Ваш IP: 172.68.239.168
Время: 2019-10-21 22:57:27
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua