Законодавство!  

   

146

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
koord c
   

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

   

Головна

В інтересах неповнолітньої фахівець Мукачівського місцевого центру Олеся Меренич відстояла її право на шлюб

Деталі

wedding    До Мукачівського МЦ звернулася законний представник неповнолітньої особи п.І з питанням призначити їй адвоката у справі про надання права на шлюб неповнолітній доньці. Центром було прийнято рішення щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги та видано доручення начальнику відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Олесі Меренич. 

    В ході вивчення матеріалів справи з’ясувалося, що з початку осені 2017 року, неповнолітня донька клієнтки центру почала зустрічатися з молодим чоловіком. Згодом неповнолітня донька завагітніла, що підтверджено довідкою відповідної медичної установи. Молода пара проживає однією сім’єю. Вони кохають один одного і бажають одружитися та створити сім’ю. За таких обставин неповнолітня донька клієнтки центру та її молодий чоловік звернулися до Мукачівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області з заявою про реєстрацію шлюбу, однак у подачі заяви їм було усно відмовлено, на тій підставі що донька М. на даний час є неповнолітньою, а отже не досягла шлюбного віку, встановленого чинним законодавством., а саме - на момент звернення їй виповнилося лише 17 років.
    З огляду на вищевказані обставини, представник зібрала необхідний пакет документів та подала в інтересах клієнтки І. заяву в порядку окремого провадження про надання права на шлюб, мотивуючи її тим, що відповідно до ст. 22 Сімейного кодексу України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років, відповідно до ст. 23 Сімейного кодексу України, право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
    Вирішуючи питання про надання права на шлюб неповнолітній доньці клієнтки центру п. І. керуючись, ст. 23 Сімейного кодексу України ст. ст.4, 12, 293 Цивільного процесуального кодексу України, суд врахував доводи представника клієнта та задовільнив заявлені вимоги, а саме надав право на шлюб неповнолітній особі.
    За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих місцевих центрів чи бюро правової допомоги на Закарпатті, або телефонуйте за єдиним контакт-номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).

   
   

career

   

logo openeurope

   

1pracia

   
OnLine
   
   
   
OnLine
   

uspishni practiky

   
   

ya mayou pravo

   

4ecsna pl

   

До нас завітало відвідувачів -  

2011331
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
На минулому тижні
В цьому місяці
За прошлый месяц
З почаку сайту
2163
2623
11325
1928562
4786
78415
2011331
Ваш IP: 162.158.79.84
Время: 2020-04-02 17:36:15
   
© 2015-2019 Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | [email protected] legalaid.gov.ua